TUTORIAL: Oczy

14:36:00

     ~ Dużo osób ma problem z rysowaniem oczu, dlatego uznałam, że taki tutorial będzie idealny na początek.      

    Oczy są najważniejszą częścią portretu. Dobrze narysowane oko może nam wiele powiedzieć o wieku, płci oraz rasie danej osoby. Najpierw zajmijmy się okiem młodej kobiety.

KROK 1

 Narysuj dwa niełączące się łuki.

   
KROK 2

Pogrub górny łuk, dorysuj linię wodną i kącik oka. Na końcu dodaj zarys tęczówki.KROK 3

Narysuj źrenicę i kilka małych kółek. Są to refleksy świetlne. Niektórzy ludzie rysują kreski, by zacieniować tęczówkę, ale według mnie wygląda to nienaturalnie. Tworząc gradient staraj się, by u góry była ciemna, a im bliżej dołu - jaśniejsza.
KROK 4

Pora na rzęsy. Pamiętaj, że rzęsy są gęstsze na górnej powiece i układają się pod jednym kątem! Jeśli chodzi o te dolne, są o wiele krótsze i rzadziej rozmieszczone. Rysując je, staraj się nie przyciskać zbyt mocno ołówka. Powinny być delikatne. Na koniec dodaj kilka zmarszczek i zarys ruchomej gałki ocznej. Warto też zacieniować niektóre miejsca, np kąciki. 
 Oko mężczyzny w wieku około 80 lat.
KROK 1

Tym razem łuki powinny być złączone, a całość trochę węższa od oka młodej kobiety.
KROK 2

Rysując oko starca, powinieneś narysować sporo zmarszczek. Ważne by górna powieka opadała trochę na gałkę, by lekko zdeformować nasz kształt.KROK 3

Narysuj tęczówkę identycznie jak w poprzednim przykładzie. Rzęsy mężczyzn są krótsze od kobiecych, nie zapomnij o tym! Na koniec dodaj trochę cieni i voilà! :)

Następny tutorial: Jak narysować nos.

~ Amy

Zainteresują Cię:

6 komentarze

 1. Super! Ładnie rysujesz oczy:* Bardzo fajnie jak na początek, wygląd bloga super, wygląd mojego bloga na początku leżał i kwiczał... Na pewno będę tutaj często wpadać:)
  Również posiadam bloga z rysunkami^^, zapraszam-- http://kartkapaapieru.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. "Oko mężczyzny w wieku ok. 80 lat"?
  Serio słaby ten tutorial.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszy hejter widzę. Nie rozumiem w czym problem. Nie podoba się? Nie komentuj i wyjdź. Nikt cię nie zatrzymuje. Najlepiej załóż bloga i zrób lepiej. :)

   Usuń
 3. Jak dla mnie super- dziewczyna dopiero zaczyna, więc nie ma co oczekiwać gór i lasów ---> to było do Wu Wu który/-a najwyraźniej urodził się jako dorosły ze wszystkimi możliwymi talentami + hejtowanie wszystkiego czego nie zrobił on sam. -100 do splendoru dla tejże osoby. Amy niech rysuje dalej ja będę obserwować. pozdrawiam i życzę powodzenia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo! Cieszę się, że zyskałam nowego czytelnika. :)

   Usuń

Dziękuję za komentarze! Wszystkie czytam i na nie odpowiadam. ♥